Známá místa Saint-Tropez

Policejní stanice v Saint-TropezI Saint Tropez má pochopitelně některá unikátní místa, která musí být zmíněna, a které byste rozhodně měli navštívit. Nejen že sem kvůli nim ročně cestují tisíce turistů, ale především jsou v mnoha směrech opravdu kvalitní a jejich obdobu jinde nenajdete. Pokud se vám podaří nasát unikátní atmosféru, kterou se Saint-Tropez proslavilo, budete toto město milovat. Dříve bylo celé pobřeží plné rybářů, kteří nadšeně opěvovali místní úrodné vody, což už je ale opravdu jen obraz minulosti. Dnes najdete na březích Azurového moře především velké terasy menších restaurací, krásné obchůdky s francouzskou módou apod. V podstatě si stačí jen vybavit titulní scénu z filmu Četník ze Saint-Tropez, abyste věděli, co od města očekávat.

Lokality z Četníka

Každému, kdo někdy viděl tento známý film, se musí v souvislosti s názvem Saint-Tropez nejznámější místa, po kterých se Louis de Funes procházel, vybavit. Prakticky první kroky každého z turistů směřují ke známé policejní stanici, ve které žili četníci s rodinami. Ta už sice dávno není v provozu, nicméně jí stále naleznete ve své původní podobě a už zde na vás dýchne ojedinělá atmosféra Saint Tropez. Procházet se pak po místních trzích, kde Cruchot sázel pokuty, nebo po pláži, kde mladí trávili veškerý volný čas, je opravdu dokonalé. Sami uvidíte, že si budete na konci pobytu užívat atmosféru Saint-Tropez se stejnou energií jako oni ve filmu.

Pláže

Pláž v Saint-TropezSaint Tropez je především město pláží. Hlavní pýchou nejen města, ale celé oblasti je téměř nekonečná pláž z bílého písku, která symbolizuje celé pobřeží. Každého, kdo miluje opalování, z ní jednoduše řečeno nedostanete. Mezi ty nejznámější části patří pláže s názvy Tahiti, Les Clubs 55 a Key West Beach. Nejen že se zde často konají i různé kulturní akce, ale především moře je opravdu nádherné a průzračně čisté. Pokud máte rádi trochu více soukromí, můžete vyrazit na 15 kilometrů vzdálený poloostrov, kde se nachází pláž l’Escalet, která je dokonalá. Dá se na ní dojít i pěšky, ale berte v úvahu, že je Saint-Tropez typické i intenzivním slunečním svitem, takže zvažte své fyzické schopnosti.

Historické monumenty

Pokud už vás nebude bavit klasická denní náplň v Saint-Tropez, která velí – opalovat se, koupat se a nakupovat, možná oceníte i některé historické unikáty ve městě. V čele stojí pochopitelně přístav, který byl v minulosti významný jak pro Francii, tak pro celé Středomoří. Zajímavá je i Citadela, což je pobřežní opevnění ze 17. století, kde se dnes konají především výstavy. V případě, že jste našli zalíbení v kultuře, určitě v Saint Tropez navštivte Le Musée de Lannonclade, kde najdete velký počet především impresionistických maleb. Doufáme, že jste pochopili, jak bohaté je Saint Tropez město. Procházky v centru, odpočinek na pláži, ale i návštěva zajímavých pamětihodností mají tak unikátní kouzlo, že ho z textu jen těžko pochopíte. Saint-Tropez prostě musíte navštívit.

Copyright © 2024 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Litva, to je něco! Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.