Dovolená v Saint-Tropez - luxusní dovolená takřka za rohem

Podívejte se do slavného Saint-Tropez, místa, které proslavilo natáčení tolik populárního Četníka. V nevelké vzdálenosti najdete luxusní ubytování i nádherné pláže a moře...

Život v Saint-Tropez

Už jsme taky mnohokrát zmiňovali, že je Saint-Tropez především městem nakupování, které provází život prakticky každého, kdo město navštíví. Zároveň je zde ale poměrně živý i noční život a rozhodně se tak po západu slunce nebudete nudit. I když budete především první dny z ostrého slunečního svitu hodně vyčerpaní a jen těžko budete mít náladu na noční romantické procházky po nádherných promenádách, určitě si je v průběhu týdne užijete. Pro Saint Tropez jsou totiž více než typické.

Obchůdky

Obchůdek v Saint-TropezSaint-Tropez, to jsou všudypřítomné malé obchůdky, butiky apod., ve kterých se vám prodavači ihned budou věnovat, a kde si můžete vše donekonečna zkoušet. Stavebním kamenem jsou pochopitelně obchody s oblečením a je až s podivem, kolik se jich do tak malého města může vejít. Jejich počet v Saint Tropez určitě přesahuje hranici dvaceti a většina se jich nachází přímo na dlouhém nábřeží. Na některé ale narazíte i v případě, že vyrazíte do centra. Hodně časté jsou také obchody se šperky, které připomínají lehce luxusní ráz Saint Tropez a vlastně celé Francouzské riviéry. Šperkům mohou co do počtu konkurovat především obchody s obrazy. Tradiční parfumérie zde najdete pouze dvě.

Volný čas

Přístav v Saint-TropezI když je velmi nepravděpodobné, že byste měli v Saint-Tropez alespoň trochu nevyplněného volného času, přeci jen místní myslí i na vás. Ve městě najdete jedno menší kino a velice rozšířené jsou tzv. salóny krásy, které ocení především ženy – v Saint Tropez jich je skoro dvacet. Z klasických volnočasových aktivit je tu pak například bowling, naučit se můžete typický francouzský sport, pétanque, zajezdit si na koni, nebo si vyzkoušet paintball. Pokud nemá váš hotel bazén a máte už lehce „po krk“ slané vody, v Saint-Tropez je i jeden bazén pro veřejnost. Pochopitelně se pak můžete v okolí města učit potápět, zahrát si tenis na třech hřištích a zajímavostí je i klub klasického britského póla.

Restaurace a noční život

Spočítat všechny restaurace by zabralo hodně času, nicméně pro vás je důležité, že se jich většina nachází v centru – řádově desítky. Najdete tu všechny typy od luxusních podniků, až po ty klasické, kde se může dobře najíst i průměrný český turista. Zhruba deset restaurací se pak nachází i na nedalekém poloostrově a pouze tři najdete přímo na samotném pobřeží zálivu Saint-Tropez – většinu místa zabírají bary. Typické je pro město i jedno kasino, které je také přímo na pláži.

Ohledně nočního života je Saint-Tropez také „nesmlouvavé“ a doslova vás pohltí. Přímo na pláži se nachází velký počet barů, klubů a diskoték od těch moderních s veškerým hudebním vybavením, až po ty klasické romantické, kde můžete především posedět při „hudbě moře“. Typickým nápojem je pak takzvané Ice Tropez, které je silně aromatické a osvěžující – dostanete ho ve všech podnicích. V Saint Tropez si pak můžete užít i některé pravidelné párty, které se vždy nesou v typickém letním až tropickém rytmu. Konkrétní program si vždy před dovolenou vyhledejte, protože hudební akci na pláži se jen tak něco nevyrovná.

Copyright © 2018 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, Barcelony ve Španělsku nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Lákají vás největší města světa? Litva, to je něco! Řecko Dovolená. Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.