Život v Saint-Tropez

Už jsme taky mnohokrát zmiňovali, že je Saint-Tropez především městem nakupování, které provází život prakticky každého, kdo město navštíví. Zároveň je zde ale poměrně živý i noční život a rozhodně se tak po západu slunce nebudete nudit. I když budete především první dny z ostrého slunečního svitu hodně vyčerpaní a jen těžko budete mít náladu na noční romantické procházky po nádherných promenádách, určitě si je v průběhu týdne užijete. Pro Saint Tropez jsou totiž více než typické.

Obchůdky

Obchůdek v Saint-TropezSaint-Tropez, to jsou všudypřítomné malé obchůdky, butiky apod., ve kterých se vám prodavači ihned budou věnovat, a kde si můžete vše donekonečna zkoušet. Stavebním kamenem jsou pochopitelně obchody s oblečením a je až s podivem, kolik se jich do tak malého města může vejít. Jejich počet v Saint Tropez určitě přesahuje hranici dvaceti a většina se jich nachází přímo na dlouhém nábřeží. Na některé ale narazíte i v případě, že vyrazíte do centra. Hodně časté jsou také obchody se šperky, které připomínají lehce luxusní ráz Saint Tropez a vlastně celé Francouzské riviéry. Šperkům mohou co do počtu konkurovat především obchody s obrazy. Tradiční parfumérie zde najdete pouze dvě.

Volný čas

Přístav v Saint-TropezI když je velmi nepravděpodobné, že byste měli v Saint-Tropez alespoň trochu nevyplněného volného času, přeci jen místní myslí i na vás. Ve městě najdete jedno menší kino a velice rozšířené jsou tzv. salóny krásy, které ocení především ženy – v Saint Tropez jich je skoro dvacet. Z klasických volnočasových aktivit je tu pak například bowling, naučit se můžete typický francouzský sport, pétanque, zajezdit si na koni, nebo si vyzkoušet paintball. Pokud nemá váš hotel bazén a máte už lehce „po krk“ slané vody, v Saint-Tropez je i jeden bazén pro veřejnost. Pochopitelně se pak můžete v okolí města učit potápět, zahrát si tenis na třech hřištích a zajímavostí je i klub klasického britského póla.

Restaurace a noční život

Spočítat všechny restaurace by zabralo hodně času, nicméně pro vás je důležité, že se jich většina nachází v centru – řádově desítky. Najdete tu všechny typy od luxusních podniků, až po ty klasické, kde se může dobře najíst i průměrný český turista. Zhruba deset restaurací se pak nachází i na nedalekém poloostrově a pouze tři najdete přímo na samotném pobřeží zálivu Saint-Tropez – většinu místa zabírají bary. Typické je pro město i jedno kasino, které je také přímo na pláži.

Ohledně nočního života je Saint-Tropez také „nesmlouvavé“ a doslova vás pohltí. Přímo na pláži se nachází velký počet barů, klubů a diskoték od těch moderních s veškerým hudebním vybavením, až po ty klasické romantické, kde můžete především posedět při „hudbě moře“. Typickým nápojem je pak takzvané Ice Tropez, které je silně aromatické a osvěžující – dostanete ho ve všech podnicích. V Saint Tropez si pak můžete užít i některé pravidelné párty, které se vždy nesou v typickém letním až tropickém rytmu. Konkrétní program si vždy před dovolenou vyhledejte, protože hudební akci na pláži se jen tak něco nevyrovná.

Copyright © 2024 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Litva, to je něco! Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.