Cesta do Saint-Tropez

Jak už bylo řečeno v úvodu, i na cestě do samotného Saint-Tropez potkáte některá města, ve kterých byste se rozhodně měli zastavit, pokud rádi poznáváte především historii okolních států. Pokud budete chtít být v Saint Tropez co nejdřív, pojedete přes německý Mnichov, dále přes Vaduz, italský Milán, knížectví Monako a prakticky budete na místě. Celá cesta vám zabere autem zhruba čtrnáct hodin a najedete přes 1200 kilometrů. Proč si ale dovolenou nezpestřit a nezastavit se po cestě v některých ze zmíněných měst. Na některá vám postačí odpoledne, jiná vyžadují i celý den. Záleží ale pouze na vás, jak si cestu do Saint Tropez naplánujete.

Mnichov

Mnichov (Německo)Toto centrum Bavorska a zároveň třetí největší město Německa nabízí turistům jak nádherné historické centrum vzhledem k tomu, že byl vždy Mnichov významným městem oblasti, tak méně tradiční památky v podobě Olympijského areálu. Ten je v mnoha ohledech jedinečný a o to zajímavější je jeho návštěva. Jeho dominantou je pak vysoká věž, ze které budete mít Mnichov jako na dlani. Pochopitelně je město i centrem automobilky BMW, která zde má jak své centrum, tak velká muzea, která potěší každého fandu motorismu. Mnichov je opravdu rozmanité město, kterým nemusíte pouze projíždět.

Vaduz

Vaduz ani není město, ale obec (má zhruba 5000 obyvatel), která se stala hlavním centrem státečku Lichtenštejnska. Najdete ho na pravém břehu Rýna a jeho jednoznačným symbolem je stejnojmenný zámeček. Jinak je Vaduz svou architekturou podobný klasickým vstupním městečkům do Alp. V centru najdete třípatrovou budovu, kde sídlí všechny instituce státu, a také sídlo katolického arcibiskupa. Návštěva zámku Vaduz vám moc času nezabere, tak proč nezastavit.

Milán

Milán (Itálie)Pokud chcete poznávat typickou atmosféru severní Itálie v jejím nejkrásnějším městě, zastavte se v Miláně. Toto město, kterému se dnes přezdívá „Mekka módy a designu“, už není jen těžkým průmyslovým obrem, ale nabízí i některé historické a kulturní monumenty. Synonymem pro Milán pak je katedrála Duomo di Milano, která patří k největším gotickým stavbám světa. Její impozantnost lze jen těžko popsat. Na její špičce se nachází soška Madonnina, která je symbolem města. Můžete ale navštívit i další církevní památky, projít se po síti říčních kanálů, nebo pokud budete mít štěstí, navštívit některý z velkých kulturních festivalů, které se zde pravidelně konají.

Monako

San Carlo (Monako)Monacké knížectví, nebo zkráceně Monako je druhý nejmenší stát světa a při cestě ho najdete už ve Francii respektive na Francouzské riviéře, kde se nachází i Saint-Tropez. Zároveň má ale největší hustotu zalidnění, a i když je jeho oficiálním hlavním městem Monaco-Ville, rozhodně se zastavte spíše ve slavném Monte Carlu. Kasino Monte Carlo je známé po celém světě a každý, kdo alespoň trochu propadl hazardu, by si měl luxusní atmosféru tohoto města užít. Ubytování si zde sice může dovolit pouze nejbohatší vrstva, nicméně při projížďce je celé Monako opravdu nádhernou oblastí.

Copyright © 2024 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Litva, to je něco! Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.