Ubytování v Saint-Tropez

Ulice v Saint-TropezUbytování přímo v Saint-Tropez rozhodně nepatří mezi nejlevnější záležitosti, nicméně se zde dají najít některé hotely, které nabízejí ceny dostupné i pro méně movité klienty. Na druhou stranu budete muset obětovat některé služby, což je logické. Saint Tropez je stejně jako celá Francouzská riviéra symbolem poměrně velkého luxusu, od čehož se odvíjí i ubytování. Určitě si budete muset před dovolenou našetřit trochu větší finanční obnos, než kdybyste klasicky cestovali například do Chorvatska. Naopak ale získáte za své peníze odpovídající nádheru například v podobě hotelů na pobřeží apod. Neopakovatelný, ale dražší zážitek, i tak by se dalo popsat ubytování v Saint Tropez.

Pláž v Saint-TropezSamotné Saint-Tropez je striktně městem hotelů. Nemá jich sice velký počet, ale určitě si vyberete. Pokud začneme nejluxusnějšími variantami, budou na prvním místě pochopitelně hotely s pěti hvězdičkami. Těm vévodí Hotel Byblos, Villa Belrose, nebo například La Réserve de Ramatuelle. Obvykle mají tyto hotely vlastní bazény, některé i golfová hřiště a naprostou samozřejmostí je kompletní výčet služeb. Těchto hotelů je v Saint-Tropez poměrně málo, nicméně pokud přejdeme o třídu níž na čtyři hvězdičky, budete už mít na výběr z více než 15 zařízení. Vyjmenovávat jejich názvy už nemá smysl, nicméně jsou typické stále velmi vysokou úrovní – nedají se srovnávat například s hotely stejné kategorie z ČR, které jim „nesahají ani po kotníky“. Obvykle je totiž naleznete v pobřežních destinacích, stále mají krásné bazény a luxusní interiér.

Tyto hotely vyšší třídy postačí v Saint Tropez na ubytování neustále přijíždějící smetánky (někteří stejně bydlí na pronajatých jachtách v přístavu), takže průměrný turista se bude poohlížet spíše po třech, případně dvou hvězdičkách. Těchto hotelů je v Saint-Tropez stále velký počet a jsou opravdu nádherné. Některé se nachází „v druhé řadě“, jiné ale stále najdete na dlouhém pobřeží. I v případě, že se ubytujete v těchto prostorách, které sice nejsou ve srovnání se zbytkem Saint-Tropez tak luxusní, stále budete mít k dispozici vysoký evropský standard. Jinak je rozhodně větší nabídka hotelů se třemi hvězdičkami, dvouhvězdičkových naleznete jen pár.

Ulice v Saint-TropezCo se týče cen, neustále berte v úvahu polohu a ráz města – Francouzská riviéra, nedaleko od bohatých letovisek, především movitá klientela. V nejnižší kategorii zaplatíte za noc zhruba okolo 100 Eur – nejlevnější ubytování v Saint-Tropez se dá pořídit za 70 Eur. Dále už to pochopitelně neúměrně stoupá, pokoj s třemi hvězdičkami vyjde zhruba na 180 Eur, při čtyřech už je to poměrně velké rozpětí od 300 do 600 Eur a v nejluxusnějších hotelech pak nad 700 Eur, kdy záleží především na vybavení. Pokud byste zvažovali ubytování v okolí Saint-Tropez, hledejte spíše priváty, nicméně určitě nedoporučujeme jezdit „na slepo“, protože oblast je velmi oblíbená, ale nemá takové ubytovací kapacity. Ubytování v Saint Tropez si tak rozhodně domluvte před samotnou cestou.

Copyright © 2024 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Litva, to je něco! Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.