Francouzská riviéra

Jak už bylo mnohokrát řečeno, Saint-Tropez je součástí mnohem větší oblasti, kterou naleznete pod názvem Azurové pobřeží, nebo synonymním Francouzská riviéra. Tento celek se obvykle vymezuje městem Cassis na západě a Mentonem u italských hranic na východě. Pokud vyrazíte do Saint Tropez, určitě některá známá letoviska na Francouzské riviéře navštivte. Všechna se těší světovému věhlasu, ohromné turistické oblibě a často tu potkáte i některé známé celebrity. Na druhou stranu je pro region typická i poměrně vysoká cena všech služeb.

Marseille

Marseille (Francie)Druhé největší francouzské město, ohromný rival Paříže a město s krásným historickým centrem, i tak by se dala popsat Marseille. Obvykle se sice neřadí do oblasti Francouzské riviéry, nicméně nám jde především o okolí Saint Tropez, kam patří bezesporu. Především v noci zde buďte opatrní, protože je Marseille i městem afrických emigrantů, což je způsobeno velkým přístavem, který poskytoval poměrně snadný vstup do města. Turistu v Marseille zaujme především Basilika Panny Marie Strážné, která se tyčí nad městem a jejíž zlatá soška je ochránkyní města. Jinak je ale v podstatě celé centrum nabité památkami, což platí i o již zmíněném přístavu, který rozhodně stojí za návštěvu. Pokud budete v Saint-Tropez, na návštěvu Marseille si určitě jeden den vyhraňte.

Cannes

Cannes (Francie)Město luxusu a filmového festivalu, který se stal pro francouzské Cannes už prakticky synonymem. Všichni nadšení fandové filmu sem každoročně cestují, aby alespoň zdálky viděli své hollywoodské idoly, nicméně Cannes nabízí perfektní vyžití i mimo tuto hektickou sezónu. I když je opravdu drahé a průměrný český turista se s ním může seznámit pouze při průjezdu, protože na ubytování v Cannes nebude mít finance, nabízí především nádherné promenády. Typické je také svým aktivním nočním životem, který symbolizuje kasino Croisette, kam vás nepustí bez společenského oděvu. Krásné moře, nekončená zábava a luxus, to přesně je Cannes.

Nice

Nice patří mezi nejnavštěvovanější letoviska celé Francie, a pokud řadíme do Francouzské riviéry respektive do okolí Saint Tropez i Marseille, je druhé největší v oblasti. Město je typické bohatou historií, která sahá až do dob antiky, krásnými plážemi a skalnatými útesy. Pokud hledáte nejluxusnější hotely v oblasti, zavítejte do Nice. Procházka nádherným centrem, výlet do katedrály St. Nicolas, nebo návštěva trosek hradu z 11. století jsou nádherné, ale určitě si připravte větší finanční obnos. Nice totiž rozhodně nepatří mezi nejlevnější města.

Toulon

Toulon se nachází opravdu pár kilometrů od Saint-Tropez a slavný je především jako největší základna válečného námořnictva ve Středozemním moři. Všichni fanoušci válečné techniky sem tak každoročně směřují, nicméně i průměrný turista si přijde na své. Toulon má pochopitelně i velký počet nádherných pláži a bohatá historie určila ráz celého centra. Jak už jsme ale řekli, typické jsou pro Toulon především bitevní lodě.

Copyright © 2024 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Litva, to je něco! Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.