Dovolená v Saint-Tropez - luxusní dovolená takřka za rohem

Podívejte se do slavného Saint-Tropez, místa, které proslavilo natáčení tolik populárního Četníka. V nevelké vzdálenosti najdete luxusní ubytování i nádherné pláže a moře...

Francouzská riviéra

Jak už bylo mnohokrát řečeno, Saint-Tropez je součástí mnohem větší oblasti, kterou naleznete pod názvem Azurové pobřeží, nebo synonymním Francouzská riviéra. Tento celek se obvykle vymezuje městem Cassis na západě a Mentonem u italských hranic na východě. Pokud vyrazíte do Saint Tropez, určitě některá známá letoviska na Francouzské riviéře navštivte. Všechna se těší světovému věhlasu, ohromné turistické oblibě a často tu potkáte i některé známé celebrity. Na druhou stranu je pro region typická i poměrně vysoká cena všech služeb.

Marseille

Marseille (Francie)Druhé největší francouzské město, ohromný rival Paříže a město s krásným historickým centrem, i tak by se dala popsat Marseille. Obvykle se sice neřadí do oblasti Francouzské riviéry, nicméně nám jde především o okolí Saint Tropez, kam patří bezesporu. Především v noci zde buďte opatrní, protože je Marseille i městem afrických emigrantů, což je způsobeno velkým přístavem, který poskytoval poměrně snadný vstup do města. Turistu v Marseille zaujme především Basilika Panny Marie Strážné, která se tyčí nad městem a jejíž zlatá soška je ochránkyní města. Jinak je ale v podstatě celé centrum nabité památkami, což platí i o již zmíněném přístavu, který rozhodně stojí za návštěvu. Pokud budete v Saint-Tropez, na návštěvu Marseille si určitě jeden den vyhraňte.

Cannes

Cannes (Francie)Město luxusu a filmového festivalu, který se stal pro francouzské Cannes už prakticky synonymem. Všichni nadšení fandové filmu sem každoročně cestují, aby alespoň zdálky viděli své hollywoodské idoly, nicméně Cannes nabízí perfektní vyžití i mimo tuto hektickou sezónu. I když je opravdu drahé a průměrný český turista se s ním může seznámit pouze při průjezdu, protože na ubytování v Cannes nebude mít finance, nabízí především nádherné promenády. Typické je také svým aktivním nočním životem, který symbolizuje kasino Croisette, kam vás nepustí bez společenského oděvu. Krásné moře, nekončená zábava a luxus, to přesně je Cannes.

Nice


Nice (Francie)Nice patří mezi nejnavštěvovanější letoviska celé Francie, a pokud řadíme do Francouzské riviéry respektive do okolí Saint Tropez i Marseille, je druhé největší v oblasti. Město je typické bohatou historií, která sahá až do dob antiky, krásnými plážemi a skalnatými útesy. Pokud hledáte nejluxusnější hotely v oblasti, zavítejte do Nice. Procházka nádherným centrem, výlet do katedrály St. Nicolas, nebo návštěva trosek hradu z 11. století jsou nádherné, ale určitě si připravte větší finanční obnos. Nice totiž rozhodně nepatří mezi nejlevnější města.

Toulon

Toulon se nachází opravdu pár kilometrů od Saint-Tropez a slavný je především jako největší základna válečného námořnictva ve Středozemním moři. Všichni fanoušci válečné techniky sem tak každoročně směřují, nicméně i průměrný turista si přijde na své. Toulon má pochopitelně i velký počet nádherných pláži a bohatá historie určila ráz celého centra. Jak už jsme ale řekli, typické jsou pro Toulon především bitevní lodě.

Copyright © 2018 Saint-Tropez | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vyjeďte si na krásnou dovolenou do Rakouska, do Španělska, na Korfu do Indie nebo na výlet do města Bratislava. Můžete se také podívat na víkend do Moskvy, Barcelony ve Španělsku nebo Benátky v Itálii. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete navštívit rovnou Ameriku (nebo jen USA a Kanadu). Lákají vás největší města světa? Litva, to je něco! Řecko Dovolená. Přemýšlíte kam v zimě? Lyžování ve Francii popřípadě bližším Rakousku.